27. 12. 2014
Viac ako 35 hodín cestovania, štyri letiská, tri lietadlá a jeden konečný cieľ. Účastníci Eurolanche Invasion VII absolvovali jednu z najdlhších ciest do Denveru. Konečne sme o polnoci miestneho času dorazili na hotel a máme pred sebou pár hodín pred začiatkom prvého zápasu proti Chicagu.

Naša spoločná cesta sa začala ešte v stredu večer v Budapešti, odkiaľ sme na druhý deň ráno odlietali do Bruselu. Tí, ktorí cestovali z väčšej diaľky, zostali do odletu na hoteli, väčšina však spala na letisku. Po dvoch hodinách prvého letu nás čakali štyri hodiny ďalšieho čakania. Po absolvovaní dôkladnej kontroly pred vstupom do lietadla sme smerovali do Washingtonu DC. Pre dvoch účastníkov výletu to boli vôbec prvé lety lietadlom v živote. Napriek tomu, že len do hlavného mesta USA leteli vyše osem hodín, zvládli to bez problémov, čo je dôkazom, že Invasion je naozaj pre každého.

Osem hodín v lietadle znie veľmi veľa, ale ubehlo to relatívne rýchlo. Človek dačo pospí, preje dva chody a zvyšok si môže krátiť hraním hier alebo pozeraním videí na samostatnej obrazovke. Tento rok sme sedeli v prednej časti lietadla, nie vzadu ako v minulosti. A oplatilo sa. Boli sme v zóne plus, kde bolo neskutočne veľa priestoru na nohy.

Najnáročnejšou časťou cesty do Denveru bolo čakanie vo Washingtone. Najprv sme museli absolvovať pohovor na imigračnej kontrole, ktorý zvládli všetci bez problémov, aj keď nie každý vie dobre po anglicky. Pôvodne sme mali ďalšie štyri hodiny čakania, ktoré sa natiahli na päť hodín. Lietadlo meškalo a s tým prichádzala obrovská únava.

Keď sme konečne nasadli do tretieho lietadla, museli sme v ňom byť štyri hodiny, čo náš celkový čas strávený v jeden deň vo vzduchu dostalo na hranicu 14 hodín. V Denveri nás privítal sneh, ale už o niečo lepšie počasie, ako tomu bolo po minulé dni. Na koniec sme sa dostali na náš hotel a celkový čas cestovania zaokrúhlili na 35 hodín.

V sobotu nás čaká hlavne návšteva zápasu s Chicagom Blackhawks a potulovanie po centre mesta. Po zápase aktualizujeme fotogalériu a prinesieme viac informácií.

13 / 13