12. 02. 2019
Eurolanche Invasion IX sa začala! V utorok sa prvých päť z 12 účastníkov stretlo v Denveri, aj keď vlastne Maja je už v USA zopár dní na návšteve rodiny a priateľov. Skoro ráno sme sa najprv stretli s Norbertom na letisku vo Viedni. Po bezproblémovom lete do Londýna sa k nám pripojil Kieran zo Škótrka. Nasledovný, takmer 10-hodinový let bol jedným z najlepších v mojom živote. Veľké Jumbo Jet bolo menej než poloprázdne. Oficiálne sa nám zadarmo podarilo rezervovať miesta v prvom rade danej sekcie, kde je veľa miesta na nohy. Lenže nám to nestačilo a podobne ako iní pasažieri sme spali v strednom rade, rozložený na štyroch sedačkách. Bol to akoby náš súkromný let. Po relatívne rýchlo prejdenej ceste nás privítal slnečný Denver.

Ubytovali sme sa hneď na letisku v hoteli Westin. Po sprche sme sa vlakom presunuli do centra a na náš prvý zápas, kde sme sa stretli s niektorými americkými priateľmi Eurolanche. Taktiež sa k nám pripojil Lukasz z Poľska, ktorý žije v USA viac ako rok na pracovné víza. Prišiel až v druhej tretine pre dopravné problémy v Chicagu spôsobené počasím. Samotný zápas sa neskončil dobre. Napriek snahe Colorada prišlo niekoľko hlúpych faulov, brankári nemali šancu a zrodila sa ďalšia prehra. Napriek nášmu pohodlnému letu z Európy som začal pociťovať únavu, a preto bola jazda späť na letisko pre mňa veľmi dlhá. Nenávidím jet lag! Potom som sa samozrejme zobudil v strede noci akoby nič…

Dnes, v stredu letíme do Las Vegas, kde budeme do piatka, kedy sa stretneme už všetci 12 účastnívi v Denveri. Colorado zatiaľ odohrá zápas vo Winnipegu.

- David

15 / 15